Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας Αμβρακικός Βόνιτσας -Πανλευκάδιος 1-0

0

Αγώνας της 1ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Αμβρακικό Βόνιτσας και τον Πανλευκάδιο, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τους γηπεδούχους νικητές με τελικό σκορ 1-0.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς τέρματα για τις δυο ομάδες. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έχασαν κλασική ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ. Ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα,  με τον Φέτση να εκτελεί και τον γκολκίπερ Κοντογιώργη των φιλοξενουμένων να λέει ΟΧΙ.  Ο Αμβρακικός πήρε τελικά τη νίκη με γκολ του Φέτση που πήρε το αίμα του για το χαμένο πέναλτι και χάρισε στην ομάδα του τους τρεις βαθμούς της αγωνιστικής.

Διαιτητής: ΖΙΩΓΑΣ ΑΘ.

Βοηθοί: ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Π. – ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Κ.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ (Κονιδάρης-Χαντζάρας): ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ Ν., ΤΡΙΑΝΤΑΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ-ΣΑΡΤΖΗΣ, ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ, ΜΠΑΤΣΟΣ, ΧΟΤΖΑΣ, ΧΑΙΔΑΚΗΣ, ΦΕΤΣΗΣ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΣΤΑΥΡΟΥ, ΣΠΑΝΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ, ΡΕΠΠΑΣ, ΒΕΤΤΑΣ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΛΙΟΛΙΟΣ, ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ Α., ΠΕΠΟΝΗΣ, ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ, ΠΑΤΣΗΣ.

ΠΑΝΛΕΥΚΑΔΙΟΣ(Κατηφόρης):ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΗΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ, ΝΑΣΤΟΣ, ΜΑΝΩΛΙΤΣΗΣ, ΚΟΥΜΠΗΣ, ΛΟΓΑΡΑΣ, ΜΕΙΝΤΑΝΗΣ, ΚΟΝΙΔΑΡΗΣ, ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ, ΜΟΥΡΕΧΙΔΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ, ΒΑΚΟΥΦΤΣΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ, ΠΟΛΙΤΗΣ, ΜΠΡΕΓΚΟΥ, ΘΕΟΧΑΡΗΣ, ΤΖΟΛΟΣ, ΚΡΗΤΙΚΟΣ Θ-Λ., ΚΡΗΤΙΚΟΣ Γ.